Dlaczego pozycjonowanie strony w Google jest ważne?

0
462

O pozycjonowaniu stron w Google co rusz pojawiają się nowe informacje. Jednak z każdej z nich wynika, że trzeba to robić. Niestety nie jest to krótkotrwały trend, który wszyscy podchwytują, aby być na topie. Chociaż faktycznie, dzięki pozycjonowaniu można być w top 10 wyników wyszukiwania w Google. Na czym to polega i czy naprawdę jest konieczne?

Czym tak naprawdę jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych to działania mające na celu zwiększenie wartości i widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania przykładowo w Google. Warto skupić się na tej wyszukiwarce, ponieważ w Polsce i ogólnie na świecie jest ona używana najczęściej. Metody samego pozycjonowania, czyli osiągania najlepszych pozycji nie zawsze są jawne. Ale tak naprawdę nie ma jednej możliwości i wiele firm stawia na wiele różnych rozwiązań stosowanych równolegle w celu podniesienia pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

Może tutaj pojawić się pytanie czy pozycja w wynikach wyszukiwania jest aż tak ważna? Owszem jest. Szukając na przykład producentów naturalnych szamponów do włosów wpiszemy w wyszukiwarkę hasło “producent naturalnych szamponów do włosów”. Wyświetlą się wyniki wyszukiwania i … najpewniej klikniemy w ten pierwszy. Jeżeli nam się nie spodoba lub chcemy porównać kilka firm to otworzymy kilka pierwszych stron. I tak właśnie to działa. Przeciętny użytkownik Google sprawdzi wyniki co najwyżej z pierwszej strony, czyli tak zwane top 10. Co z resztą stron? Mało kto je znajdzie, a więc zainteresowanie ich ofertą będzie nikłe. A to z kolei może prowadzić do małej ilości potencjalnych klientów.

Specjalista Google Ads

Skorzystaj z pomocy Specjalisty Google Ads i zacznij zdobywać nowych klientów. Wysoka jakość kampanii i jasne zasady współpracy.

SPRAWDŹ

Identyfikacja marki w sieci

Im większa widoczność marki w Internecie, tym więcej potencjalnych klientów może zdobyć. Oczywiście może się zdarzyć, że na niektóre hasła nasza firma jest wyszukiwana bardzo szybko, a strona ma wielu odwiedzających. Jednak w tych najpopularniejszych branżach albo wśród lokalnych przedsiębiorców jest to trudne do uzyskania. Tak naprawdę pozycjonowanie oprócz przyspieszenia wyszukiwania firmy przez wertowanie wyników wpływa też na identyfikację marki w sieci.

Rozpoznawalność ma ogromne znaczenie. Jeśli strona internetowa będzie często pojawiać się w wynikach wyszukiwania to zostanie szybciej zapamiętana, a część odbiorców może nawet przechodzić na nią automatycznie, omijając Google. Im więcej osób widzi taką stronę, tym więcej na nią przejdzie. A to z kolei prowadzi do podjęcia akcji.

Kiedy zobaczymy efekty pozycjonowania?

Wykupując jakąś usługę chcemy zobaczyć efekty od razu. Tak samo jest z pozycjonowaniem. Od razu chcemy zobaczyć, że nasza strona internetowa jest na pierwszej stronie z wynikami w Google. Ale nie jest to możliwe (za wyjątkiem wykupienia reklam AdWords). Samo pozycjonowanie jest zbiorem wielu usług, które w efekcie końcowym poprawiają widoczność strony w wynikach.

Na pozycjonowanie wpływa między innymi sama strona www, jej zawartość, a nawet szybkość ładowania się treści! Dlatego samo pozycjonowanie zawsze zaczyna się od analizy strony internetowej i jej optymalizacji. Przyspieszenie wczytywania się treści też ma pozytywny wpływ. Jednak można zauważyć, że bardzo ważna jest sama treść. W wypadku stron sprzedażowych np. sklep online – zdjęcia produktów i ich opisy. A jeśli na stronie jest miejsce na artykuły eksperckie to warto je publikować regularnie i na aktualne tematy. Po takich artykułach też można trafić z Google na pozycjonowaną stronę www.

Alternatywa pozycjonowania

Poza pozycjonowaniem stron www warto też stawiać na reklamę. Wyszukiwarka Google należy do firmy Google Inc., która oferuje różnego typu usługi między innymi reklamy Google Ads (AdWords). Mogą być one wyświetlane też w wyszukiwarce na samym początku i na samym końcu listy wyników na pierwszej stronie. Odpowiednie dobranie słów kluczowych do strony, którą chcemy reklamować czy skorzystanie z opcji pokazania produktów na sprzedaż też może być świetnym rozwiązaniem, które pomoże w promocji strony internetowej w wyszukiwarce Google.

No votes yet.
Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here