Jak samodzielnie pozycjonować stronę w Google?

0
1244
samodzielne pozycjonowanie

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że samodzielne pozycjonowanie swojej strony internetowej jest trudne, żmudne albo wręcz niewykonalne. To nieprawda! Niejednokrotnie małymi kroczkami powoli można osiągnąć zamierzony cel bez wsparcia żadnej z firm pozycjonerskich, których usługi wcale do najtańszych nie należą. Jak samemu pozycjonować stronę? O tym poniżej.

Ważne jest aby zacząć od poświęcenia kilku chwil dla swojej strony internetowej, a kolejną ważną rzeczą jest regularność i systematyczność prowadzonych działań. Niemniej ważne jest, aby ciągle poszerzać swoją wiedzę na temat tego, jak skutecznie reklamować swoją stronę w sieci i szukać coraz to nowych miejsc, w których można swoją stronę zareklamować.

  1. Sama strona internetowa jest punktem wyjścia – dlatego trzeba spojrzeć na nią krytycznym okiem i o nią zadbać. Z jednej strony trzeba skupić się na odpowiednich treściach na stronie, z drugiej wykonać jej optymalizację pod kątem słów kluczowych, które sobie wybierzemy. Optymalizację może wykonać doświadczony webmaster, ale sami też możemy ją przeprowadzić jeśli tylko nasza strona wyposażona jest w system zarządzania treścią CMS.
  2. Strona gotowa? Czas zacząć ją promować – pozycjonowanie jest reklamowaniem strony, dlatego warto zrobić tak, aby zamieszczać informacje o stronie wraz z odnośnikiem do niej wszędzie gdzie jest to tylko możliwe. Stronę warto więc reklamować na blogach, portalach społecznościowych, portalach newsowych, a także w Miejscach Google i innych popularnych i poczytnych serwisach. To popularne miejsca o dobrej reputacji, które na okrągło są odwiedzane przez internautów.
  3. Warto skupić się na linkach i ich jakości – pozycjonowanie opiera się w pewnym sensie na linkowaniu. To jednak nie oznacza, że nagle trzeba każdego dnia wyprodukować pewną ilość linków, aby po kilku miesiącach osiągnąć zamierzony efekt. Szalenie ważne jest to, aby zamieszczać odnośniki do strony w wartościowych miejscach – w katalogach stron o dobrej reputacji, na blogach, ale i na przykład na forach tematycznych zabierając głos w sensownej dyskusji. Takie naturalne linki z wartościowych miejsc są bardzo cenne i nie są sprzeczne z wytycznymi Google co do promocji strony w przeciwieństwie do spamowania w sposób automatyczny na stronach niskiej jakości.
  4. Ruch na stronie także nie jest bez znaczenia – jak samodzielnie pozycjonować stronę, aby przyniosło to jak najwięcej korzyści? Najlepiej zadbać o taką promocję, która dodatkowo zapewni nam jeszcze ruch na stronie. Obok pozyskiwania cennych linków warto też pozyskiwać prawdziwych użytkowników, a to może iść przecież ze sobą w parze.

Nadal zastanawiasz się jak zrobić pozycjonowanie stron samodzielnie i nie narazić swojej strony na szwank? Przede wszystkim trzeba postawić na naturalność w pozyskiwaniu linków i promować stronę na wszelkie możliwe sposoby. To najbezpieczniejszy sposób, który pozwoli na zbudowanie silnej pozycji, która nie zniknie zaraz przy okazji kolejnej zmiany algorytmu. Takie pozycjonowanie niesie też szereg innych wymiernych korzyści, których nie da się przeoczyć.

No votes yet.
Please wait...
Poprzedni artykułZalety Google AdWords
Następny artykułLinki sponsorowane AdWords – Co to jest? Czy warto? Cena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj