Rodzaje hostingu

0
546
hosting

Tworząc stronę internetową musimy zadbać nie tylko oprogramowanie i grafikę ale także o serwer, na którym zostanie umieszczona. Rynek oferuje bardzo wiele rodzajów usług hostingowych poczynając od darmowych wersji, przez przestarzałe ale całkiem stabilne firmy hostingowe, aż do nowoczesnych i rozwijających się serwisów hostingowych.

Nowoczesne firmy hostingowe

Nowoczesny firmy oferują bardzo wysoką jakość usług. Dane przechowywane na nowoczesnych i szybkich dyskach SSD są łatwo dostępne. Szybkość przesyłu jest znacznie lepsza niż w przypadku tradycyjnych dysków talerzowych. Otwiera to nowe możliwości przed właścicielami stron internetowych – strony postawione na takich serwerach nie wymagają specjalnej optymalizacji pod kątem ilości danych – mogą posiadać ciekawe animacje, dodatkowe funkcje i cechy, których nie spotkamy na tradycyjnych stronach szablonowych. Stabilność serwerów przy takich rozwiązaniach jest godna podziwu, dostęp do danych jest nieograniczony, a limit transferu nie istnieje, dzięki temu strona nawet pomimo dużego ruchu nie zostanie przeciążona.

Przestarzałe metody przechowywania danych – tradycyjne dyski talerzowe

Technologia z ubiegłego wieku wciąż jest wykorzystywana przez niektóre firmy. Brak inwestycji w nowoczesne dyski SSD stawia pod znakiem zapytania jakość usług hostingowych oferowanych przez taką firmę. Dostęp do danych jest dużo wolniejszy, dyski tego typu są dość stabilne jednak prędkość odczytu pozostawia wiele do życzenia. Hosting realizowany przy użyciu tego typu dysków jest tańszy jednak ma swoje wady.

Specjalista Google Ads

Skorzystaj z pomocy Specjalisty Google Ads i zacznij zdobywać nowych klientów. Wysoka jakość kampanii i jasne zasady współpracy.

SPRAWDŹ

Darmowe serwisy hostingowe posiadają wiele ograniczeń

Hosting na darmowych serwerach nie nadaje się do użytku komercyjnego. Strony umieszczone na tego typu serwerach mogą mieć częste problemy z dostępnością, a wsparcie techniczne praktycznie nie istnieje. Dodatkowo nie jesteśmy w stanie niczego wymagać od usługi która oferowana jest za darmo. Koszty umieszczania stron na takich serwerach są ukryte i realizowane są za pośrednictwem reklam, które muszą być umieszczone na witrynie opublikowanej za pośrednictwem darmowego serwisu hostingowego.

No votes yet.
Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here