Teksty na strony www – skąd je wziąć?

0
1545
copywriting

Na pewnym etapie tworzenia strony www będą nam potrzebne teksty. Teksty na stronie ma duży wpływ na to jak firma zostanie odebrana i czy produkt zostanie sprzedany. Teksty mogą być potrzebne również na bloga firmowego.

Jest kilka sposobów żeby zlecić teksty na stronę internetową. Najłatwiej jest poszukać agencji oferujących teksty. Jeśli znajdziemy dobrą to mamy szansę otrzymać bardzo wysokiej jakości treści. Wadą w tego rozwiązania jest cena. Tańszym rozwiązaniem są indywidualni wykonawcy – tzw. freelancerzy. Znajdziemy ich w różnych społecznościach internetowych, jak np. grupy na facebooku czy fora internetowe o pisaniu tekstów. Jest to dobre i tanie rozwiązanie – niestety czasami uciążliwe, szczególnie gdy musimy zlecić dużą ilość tekstów na strony www. Rozwiązaniem są platformy do zamawiania tekstów łączące zleceniodawców z wykonawcami. Jest ich kilka. Osobiście korzystam z 2 na co dzień.

Platformy do zamawiania tekstów na strony www

TextBookers

Jest to platforma na której możemy zlecić 6 rodzajów tekstów. Są to:

  • teksty preclowe
  • teksty zapleczowe (teksty na zaplecze pozycjonerskie)
  • teksty tematyczne
  • teksty specjalistyczne
  • teksty do katalogów
  • opisy produktów

Każdy rodzaj tekstu ma z góry ustaloną cenę za określoną ilość znaków. Nie kontaktujemy się tutaj z wykonawcą zlecenia. Tworzymy zlecenie, czekamy 1-2 dni i mamy tekst do akceptacji. Akceptujemy go lub wysyłamy do poprawy.

Największą zaletą tej platformy są niskie ceny. Jasny podział rodzaju tekstów sprawia że bardzo łatwo i szybko możemy zamówić dużą ilość tekstów.

Wadą TextBookers jest brak kontaktu bezpośrednio z copywrighterem. Nie możemy dogadać szczegółów czy zlecić jednemu copywrighterowi serii tekstów. Jest to problem gdy wykonujemy bardziej skomplikowane projekty. Przy zlecaniu dobrej jakości tekstów różnie bywa z ich jakością.

GoodContent

Jest to elastyczna platforma. Opisujemy zlecenie samodzielnie ustalając cenę i inne szczegóły, a następnie czekamy na oferty od copywrighterów. Jeśli nasze zlecenie jest atrakcyjne to ofert jest dużo i mamy w czym wybierać. Wybieramy ofertę która nam odpowiada i czekamy na teksty. Ich jakość zależy od wykonawcy zlecenia.

Platforma jest bardzo przyjazna w obsłudze. Mamy kontakt bezpośrednio z ludźmi którzy oferują wykonanie zlecenia i sami ustalamy cenę jaką możemy zaoferować za jeden tekst.

TextBookers vs GoodContent

Gdybym miał wybierać pomiędzy tymi 2 platformami to TextBookers jest łatwym w obsłudze miejscem w którym można zamawiać teksty niskiej jakości, a także opisy do katalogów czy opisy produktów do sklepu internetowego.

Wysokiej jakości teksty lepiej zamawiać GoodContent samodzielnie wybierając wykonawcę zlecenia.

No votes yet.
Please wait...
Poprzedni artykułCo to są frazy i słowa kluczowe?
Następny artykułCo to jest pozycjonowanie stron internetowych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj