Używasz danych strukturalnych dla wydarzeń? Od teraz możesz oznaczać wydarzenia jako anulowane

0
2125
dane strukturalne data

Na oficjalnym blogu Google Webmaster Central Blog pojawiła się informacja o aktualizacji danych strukturalnych dla wydarzeń. Wyszukiwarka Google dostosowuje się do obecnej sytuacji związanej z COVID-19 oraz masowym odwoływaniem, przekładaniem i przenoszeniem do sieci wydarzeń. Od teraz możemy oznaczyć status danego wydarzenia jako anulowane lub przeniesione. Dzięki temu Google chce pokazywać w wynikach wyszukiwania aktualne informacje o wydarzeniach.

Jak należy aktualizować status wydarzenia?

W danych strukturalnych schema.org dotyczących eventu pojawiła się nowa właściwość eventStatus. Mówi o statusie eventu. Jest ona szczególnie ważna wtedy, kiedy event został anulowany, przełożony lub przeniesiony. Ta informacja jest pomocna dla użytkowników wyszukiwarki, ponieważ pozwala Google informować użytkowników czy dane wydarzenie odbędzie się, zamiast całkowicie go usuwać z wyników wyszukiwania.

Jak używać właściwości eventStatus:

  • Jeśli dane wydarzenie zostało anulowane, wówczas należy zmienić właściwość eventStatus na EventCancelled i zachować oryginalną datę w dacie początkowej wydarzenia, które miało się odbyć.
  • Jeśli wydarzenie zostało przełożone (ale nie znamy jeszcze nowej daty odbycia się wydarzenia) wówczas należy zachować oryginalną datę rozpoczęcia wydarzenia do momentu, dopóki nie dowiemy się, kiedy to wydarzenie nastąpi oraz ustawić eventStatus jako EventPostpone. Kiedy poznamy nową datę wydarzenia, należy zaktualizować eventStatus do EventRescheduled oraz ustawić nową datę wydarzenia (startDate).
  • Jeśli wydarzenie zostało przełożone na późniejszą datę, wówczas trzeba zaktualizować datę początkową i datę końcową, dodając odpowiednie nowe daty. Opcjonalnie możemy również zaznaczyć pole eventStatus jako EventRescheduled i dodać oryginalną datę wydarzenia jako previousStartDate.
  • Jeśli wydarzenie, zostało przeniesione do sieci i odbędzie się online, należy zaktualizować pole eventStatus na EventMovedOnline.

Więcej informacji na temat tego, jak implementować właściwości eventStatus można znaleźć w dokumentacji dla programistów.

Jak oznaczyć wydarzenia, które odbędą się wyłącznie online?

Obecnie wiele wydarzeń jest przenoszonych do sieci. Aby użytkownicy wyszukiwarki widzieli informację o tym, że dane wydarzenie odbędzie się przez internet, należy:

  • Ustawić lokalizację na: VirtualLocation.
  • Ustawić właściwość eventAttendanceMode na OnlineEventAttendanceMode.

Kiedy aktualizacja wydarzenia będzie widoczna w wyszukiwarce Google?

Wprowadzenie zmian w danych strukturalnych na naszej stronie nie sprawi, że automatycznie będą one widoczne w wyszukiwarce Google. Aby tak się stało, Google musi zaindeksować naszą stronę ponownie. Może to potrwać od kilku minut do nawet kilkunastu dni. Możemy to przyspieszyć, przesyłając stronę do indeksacji za pomocą Google Search Console lub udostępniając mapę witryny wraz z nową datą aktualizacji podstrony.

Poniżej przedstawiamy przykład jak Google pokazuję informacje o tym kiedy dane wydarzenie się odbędzie.

źródło: https://webmasters.googleblog.com/2020/03/new-properties-virtual-or-canceled-events.html

No votes yet.
Please wait...
Poprzedni artykułPozycjonowanie long tail – co to jest i jak to się robi?
Następny artykułGoogle przedstawia nowy sposób wyróżniania ogłoszeń w witrynach na temat COVID-19

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj