Ile kosztuje pozycjonowanie strony www – SEO w 2018?

Ile kosztuje pozycjonowanie strony w Google w 2017 roku? Z czego wynikają koszty usługi? Jak przedstawia się miesięczny cennik pozycjonowania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym wpisie.


Nie wiesz co to jest pozycjonowanie? Przeczytaj najpierw: Co to jest pozycjonowanie stron www?


 

Od czego zależy cena pozycjonowania strony www?

Znajomy mówił, że kolega pozycjonuje jego stronę za 80 zł, a na jednym z forów branżowych widziałeś ogłoszenie za 50 zł? Rzeczywiście, istnieją takie oferty, jednak trudno spodziewać się po nich oczekiwanych rezultatów. Profesjonalne i zorientowane na długotrwale efekty pozycjonowanie wymaga bowiem podjęcia kosztownych działań, które pozwalają wprowadzić witrynę na wysokie pozycje na wiele fraz. W SEO nie ma półśrodków i dróg na skróty.

Jakie to działania? M.in.:

  • stawianie tematycznego zaplecza (opłacenie domen, zaprojektowanie witryn, przygotowanie zawartości),
  • tworzenie wartościowej treści,
  • zdobywanie dobrej jakości linków,
  • wykupywanie wpisów sponsorowanych na zewnętrznych stronach.

Im bardziej konkurencyjna branża, tym większe koszty pozycjonowania stron, co wiąże się z dużymi nakładami na niezbędną infrastrukturę i pracę sztabu specjalistów – pozycjonerów, programistów, grafików, copywriterów i menadżerów projektów.

Cennik pozycjonowania kształtowany jest także przez skomplikowanie algorytmu Google, który cały czas ewoluuje i wymaga podejmowania działań zakrojonych na coraz szerszą skalę. Nie da się ukryć, że koszt usługi w dużej mierze wynika z jej czasochłonności – żeby efekty pozycjonowania były widoczne, musi minąć co najmniej kilka, a nawet kilkanaście miesięcy.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Wobec tego ile kosztuje pozycjonowanie w Google? Szczegółowa wycena zależy oczywiście od indywidualnych kryteriów, takich jak konkurencyjność branży, planowany budżet czy charakter witryny, niemniej jednak kwota 400 zł miesięcznie wydaje się absolutnym minimum przy niewielkich projektach. Przy czym z reguły powinna być znacznie większa – w przypadku dużego sklepu internetowego cennik pozycjonowania może osiągać wartość nawet 3000 zł miesięcznie.

Inwestując co najmniej kilkaset zł miesięcznie w profesjonalne pozycjonowanie, gwarantujesz sobie wzrost zysków w długiej perspektywie czasowej. Gdy po kilku lub kilkunastu miesiącach oczekiwane efekty zaczynają być widoczne, inwestycja zwraca się wielokrotnie, zapewniając Ci stabilną i regularną sprzedaż. Licząc zyski, szybko zapominasz o wydatkach, z jakimi wiąże się SEO!

Wycena pozycjonowania

Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę pozycjonowania – napisz do nas! Skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz na e-mail: biuro@smart-seo.pl

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *